У Калуші вирубають вісім гектарів соснового лісу

За дорученням міського голови Калуша Ігоря Матвійчука, враховуючи усні звернення калушан щодо ситуації, яка склалась у сосновому лісі мікрорайону Підгірки, 15 січня року провели нараду по питанню вирубки дерев на цій ділянці. 

Головний лісничий державного підприємства “Калуський лісгосп” Володимир Павлишин доповів про сучасний стан лісу та необхідність проведення суцільної рубки сосен, повідомляють у пресслужбі Калуської міської ради.

Вирубку мають здійснити відповідно до висновку Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Івано-Франківськлісозахист” про втрату біологічної стійкості обстежених насаджень сосни в мікрорайоні Підгірки, внаслідок дії стовбурових шкідників і хвороб лісу та рекомендації провести суцільні санітарні рубки.

З метою відновлення на окремих ділянках лісу належного санітарного стану, посилення біологічної стійкості на території “Калуського лісгоспу”, недопущення розповсюдження хвороб, стовбурових шкідників та втрати технічної якості деревини, протягом січня-березня 2020 року будуть продовжуватись суцільні санітарні рубки.

Площа соснового лісу, яка підлягає вирубці, становить орієнтовно вісім гектарі. Станом на 15 січня вже провели рубку на площі 3,3 га.

На нараді наголосили також на необхідності спалювання порубкових залишків, як одному із ефективних методів боротьби з верхівковим короїдом, оскільки цей шкідник селиться у порубкових залишках, де розмножується і виходить назовні заселяючись на найкращі, найвищі дерева, а вже звідти переселяється на інші.

Варто відзначити, що після завершення суцільної санітарної рубки та проведення підготовчих робіт під посадку, “Калуський лісгосп” планує залісити ділянку листяними породами дерев, орієнтовною кількістю 40 тисяч саджанців.

До теми: в Україні хочуть запустити онлайн-майданчик для продажу деревини.

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!