У Калуші забудують територію пивзаводу, а в 100-річній солодовні створять музей пива

 • Про це йшлося в прямому ефірі за участі першого заступника міського голови Калуша Мирослава Тихого та власника броварні Руслана Терешка.

  За словами Мирослава Тихого, керівництво пивзаводу звернулося до влади міста з пропозицією щодо реновації і реконструкції заводу, зокрема і благоустрою території та “будівництва соціальних проєктів” на орендованій ділянці, інформують “Вікна”.

  Як розповів Руслан Терешко, депутат Івано-Франківської міської ради, директор АТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод”, до калуського заводу він має відношення з 2008 року. І хоча виробництво розвивається, але є багато проблем, оскільки це радянська спадщина: як обладнання, так і споруди, яким по 30-50 років. Протягом останніх трьох років підприємство взагалі дотаційне. Тому йшла мова про його продаж, але покупця не знайшли, чи навіть про зупинення діяльності.

  Зрештою, щоб зберегти завод як історичну спадщину, так і робочі місця, було прийняте рішення про його реновацію з реконструкцією і зосередженням самого виробництва на тій ділянці, де є історичні споруди, які придатні для виробництва. Наразі виробництво займає до 20% території, на якій знаходиться пивзавод. 

  За словами Руслана Терешка, житловий комплекс представлятиме собою забудову, де будуть внутрішні закриті двори з ландшафтним дизайном і озелененням, дитячими і спортивними майданчиками. 

  З іншого боку, буде громадський простір для мешканців Калуша, так звана стометрівка, яка з’єднає дві дороги і буде пішохідною зоною. У будівлях планують заклади громадського харчування та торгівлі.

  За словами Мирослава Тихого, зосередити виробництво планують у будівлі солодовні, якій понад 100 років. Частина фасаду — це австрійська червона цегла. Тож, ці фасади і будівлю загалом відновлять. На першому і другому поверсі солодовні будуть технологічні лінії, а третій-четвертий — музей, де розмістять певне обладнання, етикетки, пляшки й інші артефакти, пов’язані з пивоварінням у Калуші, та дегустаційний зал.

  Цей проєкт розробило Франківське архітектурне бюро, а втілювати його має забудовник, якого наразі не називають. Щодо термінів реалізації, то це 3-4 роки.

  Нагадаємо, У Калуші планують збудувати дитячий розважальний комплекс

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!