У Калуському НВК школярі збирали Кубик Рубіка на швидкість

 • Все більшої популярності серед учнів Калуського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів № 10-ліцей» набирає швидкісне збирання Кубика Рубіка.

  Головоломка побачила світ завдяки угорському скульптору і викладачеві архітектури Ерне Рубіку. Винахіднику прийшла в голову ідея створити наочну модель, за допомогою якої буде можливість продемонструвати студентам основи математичної теорії груп. На початку кубик виглядав як набір з 27 дерев’яних  кубиків з різнобарвними гранями. До наших днів головоломка прийняла пластмасову форму, що складається з 26  маленьких кубиків, які здатні обертатися і рухатися по невидимим осям. Суть головоломки полягає в тому, щоб повертати грані кубика всілякими способами до тих пір, поки кожна грань не буде складатися з квадратів одного кольору. Вперше зібрати головоломку винахіднику  допомагали його друзі та студенти і витратили на це близько місяця. Учасникам турніру зі швидкісного збирання кубика у ліцеї знадобилось значно менше часу. Серед заявлених учасників кожен демонстрував свою майстерність і вміння з неабиякою швидкістю скласти «кольорову головоломку», пишуть «Вікна».

  Ідея провести турнір належить педагогу-організатору НВК Мар’яні Уляк. Педагог звернула увагу на те, що цікавить учнів і таким чином ідея сама прийшла.

  «Все частіше я бачу, як на перервах НВК учні складають кубики Рубіка, тому я вирішила провести турнір зі складання кубика на швидкість. Думала, що учасників буде небагато, але кількість таки перевищила мої очікування і близько 30 учнів виявили бажання стати учасниками».

  У результаті турніру перше місце здобув Лоріс Боднарчук, учень 6 класу, який склав кубик за 30 секунд.

 • Читайте також: У найменшій школі Коломийщини навчається 13 учнів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!