У коломийському храмі встановили найбільший вітраж на Прикарпатті (фото)

У вівтарній частині Собору Преображення Господнього міста Коломиї встановили новий вітраж. Його розмір становить приблизно 14 м² і його можна вважати найбільшим на Прикарпатті.

Створення цього дороговартісного шедевру стало можливим завдяки щирій пожертві відомого благодійника – Богдана Миколайовича Станіславського. Виконали вітраж за задумом та завдяки старанням Владики Юліана, повідомляють у пресслужбі Коломийської єпархії УПЦ.

У малюнку використано класичний сюжет – домінуючу постать Христа Спасителя з відсутністю орнаментальних мотивів, завдяки чому вона безмежно парує в небі. Вітражна композиція виконана Львівськими митцями в майстерні, яка є однією із лідерів виробництва вітражу в Україні та Європі. Їхні твори конкурують з найкращими взірцями світового віражного мистецтва.

Для створення вітражу використали високоякісне кольорове скло та матеріали від відомих закордонних фірм-виробників. Робота виконана в стилі «Тіффані», в основі якого стоїть надзвичайна пишність, декоративність та враження інкрустації дорогоцінними каменями. 

Також, за задумом Владики Юліана, вітраж з обох боків захищає світло-прозора конструкція будівельного призначення із двох шибок.

Наразі важкі фрагменти вітражу (кожен понад 150 кг.) вже встановили. Натомість освячення центрального вітражу головної Святині Коломийської Єпархії відбудеться 3 листопада о 10:00 годині, перед початком Архієрейської Божественної Літургії.

Нагадаємо, нещодавно на Прикарпатті церква встановила перший хрест тверезості.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!