У Коломиї розмовляли мовою есперанто в рамках Днів Ореста Кузьми

 • Учора, 20 серпня, в Коломиї розпочалися традиційні Дні Ореста Кузьми, відомого громадського діяча, літератора, есперантиста; одного із перших популяризаторів і пропагандистів есперанто в Україні.

  На захід з’їхалося близько 25 знавців та симпатиків  міжнародної мови з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської та Київської областей. А сама зустріч проходила у символічному місці – будинку-музеї Ореста Кузьми, в якому колись проживав відомий діяч.

  IMG_2327

  Захід розпочався з привітального слова Володимира Пацюрка, координатора зустрічей есперантистів у Коломиї, укладача Великого українсько-есперантського словника, який наголосив, що девіз есперантських днів – «За допомогою есперанто працювати для добра України».

  У рамках днів Ореста Кузьми есперантисти дискутували на різноманітні теми, пов’язані з есперантським рухом, життям видатних есперантистів, пропагандою навчання мови есперанто та ін.

  Після виступів Віктора Ясківця, голови івано-франківського есперанто-клубу «Прикарпатська зірка», та Ярослава Матвіїшина, есперантиста та кандидата фізико-математичних наук (м.Київ), Володимир Пацюрко оголосив їх лауреатами премії Ореста Кузьми, а директор музею Василь Антонюк вручив їм дипломи та грошову нагороду.

  21 серпня есперантисти візьмуть участь у науково-практичній конференції «Іван Франко та Михайло Грушевський – два велети української культури», яка відбудеться у Криворівні.

  Нагадаємо, що три дні місто Коломия святкує 775-річний ювілей. В рамках святкування місто побило декілька рекордів України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!