У Коломиї відбулася акція на підтримку книги “Справа Василя Стуса”

 • У середмісті Коломиї відбулася акція на підтримку книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

  Викладачі та студенти Коломийського навчально-наукового інституту, разом із відвідувачами та працівниками Центральної районної бібліотеки, висловилися щодо скандалу, який розгорівся довкола видання.

  “Ми підтримуємо цю книгу Вахтанга Кіпіані щодо справи Стуса. Там українцям розповідають про те, що відбулося з поетом. Ця книга – для народу, вона не є проти Медведчука. Дух Стуса буде жити вічно, доки люди про нього читатимуть. І це вкрай дивно, що сьогодні доводиться виступати на захист Стуса”, – розповіла Галина Волощук, викладачка Коломийського навчально-наукового інституту.

  Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» видавництву Vivat та її авторові Вахтангові Кіпіані. У тексті книги йдеться про суд над поетом Василем Стусом за радянських часів.

  Під час судового процесу його адвокатом, дії якого критикують у книзі, був Віктор Медведчук – голова політради проросійської партії «ОПЗЖ» та кум російського президента Путіна. Відповідно до рішення суду, ні автор книги Вахтанг Кіпіані, ні видавництво не можуть розповсюджувати і тиражувати книгу, допоки з її тексту не будуть усунуті певні згадки про Медведчука.

  Деталі – у відеосюжеті “НТК”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!