У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

 • Василь Стефаник – автор майже 70 новел, учасник «Покутської трійці», депутат Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії.

  На площі перед Коломийським ліцеєм №1 відбулось урочисте відкриття пам’ятника майстру експресіоністичної новели, покутянину Василю Стефанику.

  Дату для відкриття пам’ятника вибрали не випадково – 1 листопада, річниця створення Західноукраїнської Народної Республіки, адже Стефаник був не тільки письменником-новелістом, а й брав активну участь в громадсько-політичному житті, був послом Австрійського парламенту від Галичини та брав участь у роботі Української національної ради ЗУНР, делегатом УНР і був учасником проголошення Акту Злуки ЗУНР і УНР, повідомили у Коломийській РДА.

  В урочистостях взяли участь сотні людей. Музично наповнили свято виступи хору «Просвіта» з Городенки та оркестр народних інструментів «Трембіта» з Коломиї.

  Нагадаємо, у Коломиї Василь Стефаник навчався у державній гімназії з польською мовою навчання. Спогади про навчання у ній в письменника були ненайкращі.

  «Професор натуральної історії, Вайгель, бив мене тростиною по руках, тому що я не міг досягнути образка з намальованою гієною, бо образок був високо причеплений, а я був ще малий. Потім цей учитель своїм прутом підоймив сорочку, яка спадала верх штанців, і показував класі пояс мойого голого тіла. Класа ревіла з утіхи, я вийшов зараз з класи і пішов на свою квартирю», – пригадував письменник.

 • Коломийську гімназію Василь Стефаник так і не закінчив, завершував навчання в Дрогобичі.

  До теми: Бути Стефаником

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!