У Коломиї відремонтували фасад Музею писанкового розпису (ВІДЕО)

  • У рамках благодійного проєкту “Зберегти символ, що єднає” у Коломиї капітально відремонтували сферу Музею писанки.

    Офіційне відкриття відбулось сьогодні у четвер, 22 жовтня. У ньому взяли участь кандидат на посаду міського голови Богдан Станіславський, представники фірми “Caparol Україна”, директорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття Ярослава Ткачук, завідувачка Музею писанкового розпису Оксана Ясінська, священнослужителі. На завершення заходу для коломиян влаштували світлове шоу.

    Будівля музею понад 10 років потребувала капітального ремонту через специфічну форму та зношеність будівельних матеріалів. Через підвищену вологість, протікання та зношеність конструкції під загрозою перебували експонати музею, пише “Дзеркало Коломиї”.

    “Після чергової зливи ми побачили, що споруда фактично перебуває в аварійному стані та потребує негайного ремонту. Це важко уявити, але вода через дахові вікна просто затікала в музей. Працівники підкладали відра і миски. На це було боляче дивитись. Тому почали шукати кошти з різних джерел, аби швидко виправити ситуацію”, — каже Богдан Станіславський.

    Гроші на ремонт та реконструкцію “Писанки” надходять з різних джерел. Частину виділила обласна рада, це дозволило розпочати процедуру тендерного відбору. Окрім того, частину необхідних коштів зібрали завдяки флешмобу “Зберегти символ, що єднає”. Їх і використали для першочергового ремонту покрівлі музею.

    Також, до ремонту долучилися і представники будівельних підприємств, які безкоштовно допомогли виконати частину необхідних робіт. Так, “Сараrоl Україна” безоплатно передала весь необхідний комплект фарб для покриття сфери “Писанки”. А будівельна компанія “ФТС” взяла на себе відповідальність швидко та якісно виконати безпосередньо будівельні роботи. Як наслідок – фасад музею “Писанки”  постав оновленим та безпечним, як це і личить візитівці Коломиї.

    “Ми вирішили підійти до ремонту сфери Писанки грунтовно. Не обмежуватись косметичними роботами, а нарешті капітально відремонтувати споруду. Якісна гідроізоляція, повна заміна пінопласту та вікон – це дозволить музею роками приймати відвідувачів і бути безпечним як для людей та і для експонатів. Впевнений, що ремонтом “Писанки” ми започаткували процес відновлення всіх історичних та культурних пам’яток міста”, – наголошує Станіславський.

    Нагадаємо, що на Коломийщині створюють нові туристичні маршрути.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!