На Коломийщині створюють нові туристичні маршрути

 • У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму. Його ОТГ виграла на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

  У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, котрі з’єднуватимуть 94 об’єкти господарської діяльності: санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки, овечі ферми тощо. Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

  За його словами, основна мета проєкту полягає у підвищенні економічного розвитку сіл Запруття, що знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів, через використання їхнього природного та рекреаційного потенціалів.

  «Нашу область щороку відвідують 4 млн туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче. Однак Прикарпаття багате не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Нині необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком тамтешньої інфраструктури. Ми на прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище – будуємо мережу зелених шляхів: велосипедних, кінних, пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуємо для туристів мережу лікувальних послуг”, – пояснює Мельничук.

  За його словами, важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Вже до кінця року мають встановити 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

  До того ж Мельничук повідомив, що нині на об’єкті вже промаркували один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома нині триває.

  «Другий – це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій маршрут з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас, – підкреслив Мельничук, – Новоутворенні маршрути з’єднаємо з тими шляхами, які уже існують у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ». 

  До теми: у Франківську презентували учасників гастрономічного маршруту “Дорога смаку Прикарпаття”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!