У Коломиї знайшли могилу знаного фотографа Кіблера

 • Світлини, зроблені відомим Коломийським фотографом Олександром Кіблером ще у першій половині минулого століття, є у колекція багатьох родин міста.

  Зараз місцеві віднайшли поховання фотографа на старому кладовищі “Монастирок”, прибрали недоглянуту могилу від чагарника і вирішили ще й відреставрувати її, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “РАІ”.

  Знайшли могилу коломийського фотографа Кіблера випадково, розповідає засновник Музею історії міста Михайло Арсак. Хоча поховання знаходиться поруч із центральною доріжкою кладовища “Монастирок”.

  Фотосалон Олександра Кіблера був найвідомішим у Коломиї у першій половині ХХ століття. Потрапити до майстра була справа не з легких. До приміщення, яке тепер знаходиться на бульварі Лесі Українки, вишиковувалися черги. Кажуть, що фотограф робив світлини молодого подружжя Габсбургів, а також був придворним фотографом Австро-Угорського імператорського двору, розповідають фахівці.

  Директорка музею історії міста Уляна Мандрусяк каже, що Коломия завжди славилася своїми мешканцями, які робили місто знаним у всьому світі. Та ще й зараз могил багатьох із них не віднайдено.

  Наразі управління культури міста над Прутом пообіцяло допомогти в реставрації поховання. Також планують залучити до цього небайдужих містян та вихідців із писанкової.

 • Нагадаємо, Олександр Кіблер – це саме той фотограф, який зробив світлину мешканців села П’ядики на Коломийщині, яку нещодавно вирішили повторити. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!