У Космацькій ОТГ на Прикарпатті негода завдала збитків на 7 мільйонів

У Космацькій ОТГ на Прикарпатті негода за три дні завдала збитків приблизно на сім мільйонів гривень.

Зливи розмили дороги та зруйнували мости. Про це повідомив голова Космацької ОТГ Дмитро Бербеничук, пише “Суспільне”.

Зокрема, вода зруйнувала міст, який з’єднував один із найбільших та віддалених від центру Космача (понад 8 км) присілок Завояли. Там живе приблизно тисяча людей.

Завояли із центром Космача з’єднують два мости: один з них підмило, другий – зруйнувало вщент. Василь Довіряк тривалий час працював у лісництві. Каже, що обидві переправи поставили у 70-х роках. З того часу їх ремонтували за гроші лісгоспів, власні і кошти місцевих жителів. Чоловік розповідає, що зараз до жителів присілка не доїде ні швидка, ні пожежна. А у магазин доведеться йти за кілька кілометрів.

“Зараз ці люди, ці тисячу чоловік, лишаються без хліба, без солі – без нічого. Зараз заберуть, скуплять, що ще є, – і буваймо здорові. Будуть іти аж в село – у Ставнику ще є магазин. Це кілометри 4. Або через верх в центр – не менше ніж 7-8 км”, – каже Василь Довіряк.

Житель присілка Завояли Микола Кіндрачук розповідає, що після руйнування моста жінка в присілку зламала ногу. Швидка змогла доїхати до тимчасової переправи. А через потічок хвору вже переносили на руках. Чоловік каже, що відновити за власні гроші переправу люди не зможуть.

“Люди за свої гроші все ремонтують, все повністю роблять. Це вже набридло – ХХІ сторіччя на дворі. Ми б хотіли, щоб може влада якось допомогла”, – каже Микола Кіндрачук.

Читайте також: Підмиті дороги, затоплені двори і городи – на Прикарпатті негода наробила біди

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!