У Косові відкрилась виставка «Натхненні горами»

 • У Косові троє молодих художників представили власну гірську експозицію. Графіка Марії Туранської,  світлини Руслана Солиджука  та текстиль Марини Хрущ гармонійно поєдналися  у виставковому проекті під назвою «Натхненні горами».

  Під час відкриття експозиції в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини, автори  поділилися з присутніми своїм захопленням гірськими пейзажами та прагненням зберегти їх красу для прийдешніх поколінь.

  Ткаля Марина Хрущ поєднує  в гобеленах  нитки з сухими гірськими рослинами, створюючи  незвичайну фактуру та колорит. За словами художниці,  таке творче вирішення  відображає бажання творити в гармонії з навколишнім світом. Марія  Туранська  займається мандрівництвом, багато подорожувала  Карпатами,  горами Італії та Грузії, мріє побувати у Гімалаях.  Лаконічні та стримані малюнки  гірських пейзажів авторки створені під враженням від мистецтва та філософії Сходу. Третій учасник виставки – Руслан Солиджук , показав  у своїх світлинах фантастичний світ карпатських лишайників.  Макро-знімки відкривають глядачам немов паралельний вимір природи, який люди, зазвичай, не помічають.

  Після презентації творчого проекту на гостей чекав приємний сюрприз – чайна церемонія від друга авторів виставки Тараса Пасимка.  Відвідувачі виставки мали змогу скуштувати елітний китайський чай «Пуер»  в порцелянових піалах та насолодитися  його незвичайним смаком, що увібрав у себе любов до землі, гір та природи .

  Лідія Палій, науковий співробітник

  Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини

  (філії Національного музею НМГіП імені Й.Кобринського)

  Фотограф – Наталія Юрова

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!