У «Ковальській криниці» на Калущині є 1000-літня бойова сокира скіфів

  • Коваль із Кадобної Іван Боднар — майстер на всі руки. Шматок звичайного металу з легкістю перетворює у справжній витвір мистецтва. Секрет успіху простий — любов до своєї справи.

    Улюбленими замовленнями майстра є ті, які не обмежуються стандартними рамками, а, навпаки, дозволяють проявити творчі якості. Однією із таких робіт є чотириметрова кована писанка, яку встановили на Великдень біля храму в Голині. Проте це не єдиний прояв творчості коваля. Чоловік може похвалитися багатьма виробами. А ще в його майстерні можна знайти чимало стародавніх кованих речей.

    Іван Боднар показав «Вікнам» творчу майстерню та похвалився унікальною колекцією стародавніх кованих виробів.

    Першою роботою коваля Івана були звичайні гаражні ворота, які попросив його виготовити знайомий. Слідом за воротами попросив зробити ковані елементи для криниці. Допоки Іван Боднар закінчував роботу, знайшлися ще двоє людей, щоб облаштувати криницю. Так і почала функціонувати майстерня «Ковальська криниця».

    Майстерню коваль облаштовував в буквальному сенсі «однією лівою». Робив усе практично сам:

    — Коли розбирав стару майстерню, піді мною провалився дах. Я впав, у двох місцях зламав праву руку. Завершував облаштування з гіпсом, тому довелося працювати лівою рукою. Звісно, був помічник, але він боявся висоти і я практично все завершував сам. На жаль, коли приходить біда, то немає ні друзів, ні колег.

    Облаштовував Іван Боднар робоче приміщення близько 14 років. Потрохи скуповував обладнання. Звісно, не все воно нове. Багато чого є вживаного, але в хорошому стані. Адже нове ковальське обладнання — дороговартісне придбання. Паралельно колекціонував ковані історичні вироби, які замовляв в інтернеті. Для майстра, як і для будь-якого професійного коваля, — це непросто шматки металу, зізнався Іван Боднар.

  • — Старі речі любить кожен коваль. Я їх відчуваю. В них є щось більше, аніж шматок старого ржавого кованого заліза. Для нас такі речі є цінністю.

    У «Ковальській криниці» можна знайти стародавнє кресало, ножі, молот, залізко (праску), каламар (чорнильницю), підкови, старі чоловічі бритви. Однією із найстаріших речей є скіфська бойова сокира, якій більше ніж 1000 років. Коваль придбав цю річ в інтернеті. У давнину метал цінувався нарівні з золотом, адже технологія виплавки була дорогою, розповідає майстер. 

    До теми: Нічні кування: як у Франківську виготовляють логотип міста (фоторепортаж)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!