У кожного експоната своя історія: прикарпатець колекціонує давні та рідкісні речі

 • Старовинна зброя, посуд, музичні інструменти, монети та ще багато давніх, цікавих і рідкісних речей колекціонує мешканець села Камінне Івано-Франківського району Василь Бенюк.

  У кожного експоната – своя історія. Усі ці речі чоловік збирав роками, подорожуючи Україною. Те, що одні вважають непотребом, для колекціонера – цінна річ, інформує РАІ.

  Більшість речей датовані ХХ століттям, хоча є й більш давні екземпляри. 

  “Глечики є такі дуже цікаві з орнаментом, і по науковій літературі відносяться до століття 15-17. Попадаються екземпляри в людей, які взагалі до бронзової культури відносяться – сокирки бойові маю такі самі, як в Крилосі є в музеї 13 століття”, – розповів Василь.

  За усіма зібраними речами Василь Бенюк дбайливо доглядає – бо надто цінні, адже усе це – частина нашої історії. Були випадки, коли чоловіка просили продати той чи інший експонат. Василь Бенюк зазначає – колекцію не розпродує, але з радістю приймає гостей, які хотіли б на усе це поглянути. І може розповісти про будь-яку річ із колекції. 

  Захоплення Василя Бенюка підтримує і родина чоловіка. Разом їм вдалося створити затишну оселю, у якій витає дух старовини та запашної кави. Тож на гостей чекає не лише цікавий та захоплюючий екскурс у минуле, але й теплий прийом. 

  До теми: Замість магнітів: Які сувеніри франківці везуть із мандрів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!