У Лисецькій територіальній громаді провели обласну безпекову конференцію

  • Днями у селі Старий Лисець відбулася обласна конференція «Посилення потенціалу громад Прикарпаття в реалізації системних змін у сфері безпеки та медицини, пом’якшення економічних наслідків пандемії COVID-19».

    Говорили про безпекові ризики для громад, подальшу стратегію розвитку, формування місцевих бюджетів, подорожчання енергоносіїв, ремонт доріг та реформування медицини.

    У конференції взяли участь майже всі голови територіальних громад Прикарпаття, очільниця Івано-Франківської ОДА, представники служб та експертного середовища.

    Найболючіше питання – бюджетування на наступний рік. Деякі громади не справляються навіть із виплатою заробітних плат. Також дискутували, як саме побудувати систему безпеки з урахуванням нинішніх фінансових проблем в умовах децентралізації.

    Щодо ремонту доріг, наступного року територіальні громади самі визначатимуть перелік найпроблемніших ділянок. Відповідно до наданих пропозицій та узгодження здійснюватимуть розподіл коштів.

    «Занепокоєння у голів громад викликала ситуація з ціною на енергоносії, яка стрімко зросла посеред бюджетного року, – каже Ігор Мельничук, виконавчий директор місцевої асоціації «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття». – Вирішили звернутися до президента з тим, аби зафіксувати ціну на газ на рівні вартості для населення».

    У рамках безпекової конференції також провели патріотичний захід, приурочений до Дня захисників України. Так, на базі військової частини 3072 Нацгвардії України, що на території Лисецької ТГ, усі голови громад спробували себе у навчально-тренувальній стрільбі.

  • Конференцію провели в рамках проєкту «Співробітництво для створення комплексної системи безпеки Лисецької територіальної громади Івано-Франківської області», який впроваджує МАОМС «Агенція розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття» спільно з Лисецькою ТГ.

    Реалізують проєкт за підтримки громадської організації «Інститут миру і порозуміння», що фінансується міжнародним фондом «Відродження».

    Суть проєкту у створенні нових безпекових ІТ-інструментів, і якраз під час конференції продемонстрували досвід Лисецької ТГ у цьому керунку. Адже наразі ця громада є передовою у створенні програми комплексної безпеки для громадян.

    «У нашій громаді вже розробили безпекову програму, яка дає можливість селищній раді організовувати в межах своїх мереж системи оповіщення і зв’язку з населенням, – розповідає голова Лисецької ТГ Анатолій Лущак. – Наприклад, у разі якоїсь небезпечної ситуації (повені, пожежі тощо). А новітні ІТ-інструменти дозволяють отримувати зворотній зв’язок від жителів. Незабаром функціонуватиме і безпековий центр, де зведуть інформаційну базу з усіх явищ, там будуть залучені більшість служб: поліція, нацгвардія, первинна і вторинна медицина, місцева пожежна охорона, управління водного господарства та швидка допомога».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!