У Литві запропонували забирати громадянство за підтримку війни росії проти України

 • Литовські депутати підготували проєкт поправок до закону про громадянство.

  Він передбачає можливість позбавляти паспорта іноземців, які отримали документ у винятковому порядку і підтримують війну росії проти України, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН”.

  З ініціативою виступили депутати Даля Асанавічюте, Стасіс Шедбарас і Андрюс Вишняускас. Згідно з проєктом, громадянства зможуть позбавляти жителів, які своїми діями загрожують національній безпеці та інтересам Литви або підтримують вороже налаштовану до Литви та її союзників державу. Це в першу чергу стосується тих, хто підтримує війну росії проти України.

  “Є 6 випадків позбавлення громадянства Литви, однак немає такого, який передбачав би механізм позбавлення громадянства людини, громадянина іншої країни, який отримав литовське громадянство як виняток, якщо він підтримує агресорів і так становить загрозу для Литви, регіону і союзників”, — сказано в пояснювальній записці до проєкту.

  Приводом для внесення поправок до закону про громадянство став виступ фігуристки Маргарити Дробязко, яка отримала литовський паспорт як виняток, і її чоловіка Повіласа Ванагаса на шоу в Сочі. Захід організувала дружина прессекретаря президента рф Дмитра Пєскова — Тетяна Навка. Через це глава Литви Гітанас Науседа позбавив подружжя державної нагороди.

 • До теми: Наречений приїхав з передової на весілля: у Калуші одружилася пара з Маріуполя

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!