У Любліні встановили пам’ятник уродженцю Косівщини

 • Вчора, 25 березня, у польському місті Любліні встановили пам’ятник уродженцю села Космач Косівського району українському греко-католицькому священнику-місіонеру, праведнику України Омеляну Ковчу.

  У 77-у річницю смерті Блаженного Священномученика скульптуру розмістили поблизу музею концентраційного табору «Майданек», місця мученицької смерті і вічного спочинку покровителя душпастирів УГКЦ, пише Косівська районна державна адміністрація.

  Омеляна Ковча називали «парохом Майданека», де ціною власного життя він сповідав в’язнів різних національностей і віросповідань, проводив богослужіння, робив миропомазання, проводжав невинних людей у засвіти.

  ДОВІДКОВО – Отець Омелян Ковч був п’ятою, наймолодшою дитиною у священничій українській родині. Він народився 20 серпня 1884 року у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області.

  Здобув філософсько-теологічну освіту в Римі. Взимку 1943 року він став в’язнем табору смерті у Майданеку під №2399, жив поруч із іншими в’язнями, переважно євреями. Наглядач Майданека, поляк за національністю, вдавав, що не бачить, як отець духовно допомагає в’язням, проводить богослужіння і сповідає їх. Отець Омелян Ковч дивився на кожного, як на людину, а не на національність. Він захищав права українців, умів твердо говорити з владою, відстоював, передусім, людську гідність. У 1999 році отця Омеляна Ковча визнано праведником України. У 2001 році Папа Іван Павло ІІ визнав отця Омеляна Ковча блаженним.

 • До теми:

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!