У Марцінківа з’явився офіційний радник у боротьбі з корупцією

 • У виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради працює уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції.

  Сьогодні, 5 лютого, на черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради затвердили проєкт «Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції», а ще представили людину, котра виконуватиме ці функції.

  Правник Мирон Дмитрик займатиметься консультуванням та допомогою працівникам виконавчого комітету та структурних підрозділів Івано-Франківської міської ради.

  «Це не є каральний орган. Це особа, котра займатиметься насамперед консультуванням працівників. Це важливо тому, що за статистикою останніх років в Україні 60% притягнених до кримінальної відповідальності за правопорушення – це працівники місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники Департаментів. Так відбувається від незнання. Люди не встигають. Тільки в минулому році ВРУ внесла 11 разів зміни у закон про «Запобігання корупції»» , – пояснює свої обов’язки Мирон Дмитрик.

  До слова, Уповноважені особи з питань запобігання корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування працюють ще з 2010 року.

  З 2019 року у «Закон про запобігання корупції» внесли доповнення, які в обов’язковому порядку зобов’язують усіх, зокрема, міські ради утворити підрозділи або визначати осіб уповноважених.

  У 2020 році НАЗК затвердило типове положення і рішення про граничну чисельність таких структурних підрозділів.

  Уповноважена особа з питань запобігання корупції буде здійснювати свою діяльність у статусі радника міського голови та працюватиме на громадських засадах.

  До теми: У франківському виконкомі працює уповноважена особа з питань запобігання корупції

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!