У мережі опублікували архівне оголошення про “похорони Леніна на Прикарпатті”

 • У мережі опублікували архівний документ зі справи греко-католицького священника Василя Костюка. Це було оголошення про “похорони Леніна” в Рожнятові.

  Знімок документу опублікував на Facebook-сторінці історик Володимир Бірчак, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на РАІ.

  “Декомунізація 1941-го або похорони Леніна і Сталіна на Прикарпатті. Документ із архіву СБУ зі справи греко-католицького священника Василя Костюка”, – йдеться в повідомленні.

  Раніше в мережі користувач Olek Shkil розповів, як у Рожнятові Леніна ховали.

  “Мабуть, багато хто пам’ятає цей пам’ятник на центральній площі. Так от, в нього був попередник, встановлений першими москалями. З початком німецької окупації і приходом угорських військ той монумент розбили. Нова влада вирішила з “почестями” похоронити Леніна. Це мало б відбутись наступним чином – в суботу, після відправи в синагозі, місцевих євреїв планували зігнати на площу, залишки пам’ятника зібрати в труну і процесією рушити на єврейський цвинтар, щоб там поховати його. Але цей задум не вдався тому, що напередодні ввечері голову єврейського комітету таємно повідомили про це і він разом з помічником, близько третьої ночі загрузив уламки на візок і відвіз на бійню, де й закопав в болоті”, – поділився користувач.

 • Нагадаємо, 9 жовтня 1990 року в Івано-Франківську демонтували пам’ятник Володимиру Леніну.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!