У Міносвіти анонсували зміни до вступу на аспірантуру

 • Зміни пов’язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку.

  До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7–8 тис. осіб, у 2024 році на ступінь доктора філософії/доктора мистецтва претендують понад 140 тис. осіб, з них понад 91 тис. – чоловіки призовного віку. Задля уникнення корупційних інструментів, МОН запроваджує низку нововведень. 

  Про це пише Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

  Серед них:

  • Вступ на денну форму навчання в аспірантурі у 2024 році буде можливий лише за державним замовленням. Вступ на денну форму навчання за контрактом у 2024 році неможливий.
  • Кількість бюджетних місць збільшується з традиційних 3200 до 7000. Тож ті студенти, які насправді бажають здобувати ступінь доктора філософії/доктора мистецтва та покажуть високий результат під час вступу, матимуть можливість навчатися на бюджетній формі.
  • Переведення з інших форм навчання на денну форму впродовж 2024 року буде недоступним. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними.
  • ЄВІ залишається обов’язковим для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала.

  Докладніше про оновлення вступу на навчання до аспірантури у 2024 році тут.

 • Читайте також: Повнолітні українці отримають сертифікати на придбання книжок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!