У МОЗ пояснили, до кого “швидка” приїжджатиме швидше, а хто буде чекати

 • Міністерство охорони здоров’я поділило виклики екстреної медичної допомоги на чотири типи, які відповідають різним станам пацієнтів. 

  І час доїзду “швидкої” у цих категоріях відрізнятиметься, пише “Українська правда”.

  Також, за словами заступниці міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, у МОЗ скасували розподіл громадян України на сільських та міських жителів, тому що “однозначно невідкладні стани протікають однаково, як в жителя села, так і міста”.

  Ось 4 типи викликів “швидкої”:

  • Критичний стан

  “Наприклад, це зупинка дихання, це масивна кровотеча, це той стан, який загрожує насамперед життю пацієнта”, – пояснює Садов’як.

  До такого пацієнта бригада має заїхати за 10 хвилин;

  • Екстрений стан

  “Це випадок, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров’я. Наприклад, порушення свідомості – це підозра на інфаркт чи інсульт”, – розповідає заступниця міністра.

  До таких людей “швидка” має їхати щонайдовше 20 хвилин;

  • Невідкладний стан

  Це означає, що пацієнт не перебуває в критичному стані, проте потребує огляду медичного працівника.

  “Наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрозливих станів. Або, наприклад, підозра на пневмонію”, – пояснює Садов’як. 

 • У цьому випадку диспетчер, спілкується з пацієнтом, аналізує його стан.  Про це звернення він може повідомити сімейного лікаря, передати цей виклик в центр первинної медико-санітарної допомоги.

  А за відсутності можливостей бригада екстреної медичної допомоги все-таки може приїхати. 

  “Але це буде протягом певного періоду і це не буде бригада, яка виконує виїзди на екстрені і критичні випадки”, – додає заступниця міністра;

  • Непрофільні виклики 

  Це стани, які не потребують безпосереднього огляду лікаря.

  “Диспетчер може порекомендувати щось дистанційно, залучивши лікаря екстреної медичної допомоги або все ж таки звернутися до сімейного лікаря”, – пояснює Садов’як. 

  У МОЗ кажуть, що розуміють, що встановлення таких нормативів на 100% не вплине на вчасне прибуття екстреної бригади медичної допомоги.

  Читайте також: У Калуші “швидка” шість разів відмовилась їхати на виклик до непритомного пенсіонера (відео)

  Ambulance car speeding, blurred motion

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!