У МОЗ розповіли, чи рятує алкоголь від коронавірусу

Щоб уникнути від зараження коронавірусом Міністерство охорони здоров’я рекомендує українцям доказові методи профілактики, до яких не входить алкоголь

Про це заявив заступник очільника МОЗ й головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи допоможуть у профілактиці коронавірусу певні “народні методи”, як то вживання часнику або дихальні вправи, Ляшко сказав, що часник не є доказовим доказовим методом профілактики, але рекомендував як мінімум 5 разів на день вживати овочі та фрукти.

“Сьогодні діють тільки доказові методи профілактики, які ми не втомлюємося повторювати. Це насамперед – дистанція не менше півтора метра, по-друге – чисті руки, не торкаємося брудними руками слизових оболонок, через які ми можемо передати збудник, по-третє – здоровий спосіб життя: здоровий і тривалий сон не менше семи годин, ніякого алкоголю”, – пояснив він.

Ляшко додав, що всі думають, що алкоголь підвищує імунітет, однак ніякого алкоголю не повинно бути на цей період.

“Алкоголь вам тимчасово може підняти настрій, може здатися, що й коронавірус – вам по коліна. Але загалом вживання алкогольних напоїв пригнічує нашу імунну систему й організм стає сприятливішим до проникнення різних мікроорганізмів і вірусів”, – наголосив головний санітарний лікар.

Нагадаємо, через коронавірус у навчальних закладах Франківська ввели карантин на десять днів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!