У МОЗ сказали, що гроші на доплати медикам уже в регіонах

 • Кошти на доплати медикам, які працюють з пацієнтами, хворими на коронавірус, виділені та вже надійшли у регіони. Зарплати медиків будуть збільшені до 300% окладу

  Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова

  Для розрахунків МОЗ України збирало інформацію з обласних департаментів охорони здоров’я про кількість медиків, які працюють з пацієнтами з коронавірусом. На основі цих даних були виділені кошти. Медична субвенція у розмірі 552,8 млн грн була перерахована на місця 16 квітня. Додатково ми зробили наближення з останнього кварталу 2020 року на квітень місяць у розмірі 241,8 млн грн. Ці кошти надійдуть в регіони сьогодні-завтра», – повідомила Шаталова. 

  Також заступниця міністра нагадала, що далі лікарні будуть отримувати оплату послуг від Національної служби здоров’я України за новими пакетами. Їх є чотири: надання допомоги в стаціонарних умовах пацієнту з COVID-19, робота мобільних бригад для забору матеріалів для тестування, додаткова оплата роботи бригад екстреної медичної допомоги, які виїжджають до пацієнтів, та окремими закладами охорони здоров’я, які лікували пацієнтів з COVID-19, хоча не були визначені, як опорні для цього. Цією ж постановою затверджені і тарифи на ці послуги.

  «Хочу підкреслити, що у тарифи включені додаткові виплати працівникам закладів охорони здоров’я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати, а також забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та медичними виробами. Наголошую, що це перший тариф, який відштовхувався від реальної потреби в фінансуванні під час лікування хворих за Національним стандартом лікування. Тариф, розрахований з «низу до верху», – додала Шаталова.

  Загалом на оплату послуг від НСЗУ лікарням, які лікують пацієнтів з коронавірусом виділили майже 15,8 млрд грн.

  Нагадаємо, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що із 30 квітня місто починає виплачувати обіцяні премії за квітень для медпрацівників, які працювали з пацієнтами, інфікованими коронавірусом.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!