У Микитинцях відкрили пам’ятну дошку Герою Роману Сметані (фото)

 •  
  Пам’ятну дошку Роману Сметані відкрили на фасаді ЦНАПу в Микитинцях.
   
  Про це пише “Галицький кореспондент”, посилаючись на міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа.
   
  Рідні, близькі, побратими та колеги схиляють голови на знак вдячності Герою. 

  «Важко говорити про втрату рідної людини та батька наших дітей. Роман в дітях завжди виховував любов до України, рідної мови і повагу до людей. Він став символом міцності духу. Його найхарактерніша риса – самопожертва: він віддав своє життя, щоб врятувати тисячі інших. Вірю, що тепер він також захищає нас, але вже з неба. Любимо і сумуємо», – ділитися переживаннями дружина Вікторія. 
   
  Роман Сметана відважно боровся, щоб у нас було українське сьогодні. Він загинув 27 квітня 2022 року Героєм, виконуючи бойове завдання в м. Дергачі Харківської області. 

  «На жаль, Бог забирає найкращих. Тих, хто вже багато зробив у цьому житті, на цій землі. Роман заслужив бути в перших рядах війська Божого. Він робив все, щоб його діти жили у кращому світі. Казав, що треба жити так, щоб не було встидно за прожиті роки. Маємо продовжити незавершену справу Романа, згуртуватися і разом боротись до перемоги!», – ділитися спогадами побратим Василь Кадук. 
   
  Роман брав участь в АТО, там отримав поранення, але продовжив боронити Україну в московсько-українській війні в складі зведеного полку «Сафарі». 

  «27 квітня – це наш з хлопцями другий день народження. Бо в таке пекло попасти та з нього вийти – це дуже важко. На жаль, Герой Роман Сметана з нього вибратись не зміг. Я хочу подякувати батьками, дружині, рідним і близьким, що виховали такого достойного сина Українського народу. Звертаюсь до всіх! Пам’ятаймо його, бо лише так він буде жити вічно!», – розповідає про побратима командир роти «Сафарі» Андрій Вертипорох. 
   
  Три роки Роман працював на посаді заступника сільського голови в с. Микитинці. 

  «Кажуть, що людина живе доти, допоки живе пам‘ять про неї. Роман Сметана працював у виконавчому комітеті Микитинецької сільської ради недовго, але за цей короткий проміжок часу проявив себе чесною людиною та харизматичним лідером. Він був чесним, справедливим, рішучим керівником, добрим та надійним товаришем. Пам‘ять про Романа Сметану назавжди буде в наших серцях і молитвах. Дякую за дружбу, Ангеле небесного війська!», – таким пригадує колегу староста с. Микитинці Ірина Паращук. 
  Син, чоловік, батько, побратим Роман Сметана назавжди залишиться в пам‘яті усіх, хто мав честь його знати, відважним борцем за справедливість і свободу України. 

  «Роман був дуже світлою і справедливою людиною. Пригадую, як він приходив разом з Романом Дзібієм заходив до мене щодо питань учасників бойових дій. Адже був учасником Міської асоціації учасників АТО та Всеукраїнського об’єднання учасників АТО. Також Роман був діяльним членом виконкому та активним мешканцем Микитинців. Він завжди ревно відстоював інтереси хлопців і дівчат, які відслужили», – ділиться спогадами про загиблого Героя Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

  Читайте також: За добу ЗСУ ліквідували ще 620 окупантів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!