У Надвірній проходять археологічні дослідження

  • На території замку Краснодвір в місті Надвірна проходять археологічні дослідження. Роботи триватимуть від 16 червня по 25 червня. Дослідження проходять в рамках студентської практики кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

    «Мета археологічної практики – дослідження підземного переходу між руїнами вежі, ознайомлення студентів із сучасними методами польових археологічних досліджень, набуття ними навичок роботи в експедиціях», – розповідає завідувач сектору туризму та рекреації управління культури і туризму Надвірнянської міської ради Ірина Кравець.

    Вона зазначає, що результати розкопок мають стати підґрунтям для подальших досліджень і створення нової історичної карти Надвірної. Точної дати будівництва Надвірнянського замку наразі не встановлено. Імовірно, його збудовано у XІV-XVII ст. кимось із роду Потоцьких. Пізніше замок належав родині Куропатвів, після того – графові Цетнеру.

    Саме із цією спорудою в історичній частині міста пов’язують виникнення поселення, нині відомого як Надвірна, яке раніше, за свідченнями істориків, звалося Краснодвором.

  • Читайте також: У Тисмениці під час розкопок біля церкви виявили людські рештки (фото)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!