У П’ядицькій ОТГ на Прикарпатті хочуть висадити лохину на 16 гектарах

 • На Івано-Франківщині у селі Мала Кам’янка, яке у складі П’ядицької ОТГ, навесні закладуть плантацію лохини. Для вирощування ягоди сільська рада виділила 16 гектарів землі. Зараз селяни працюють над тим, аби розпланувати земельну ділянку, підготувати ґрунт для насаджень і створити водойму. Бо лохина потребує постійного інтенсивного поливу.

  Спочатку на плантації хазяйнуватимуть одинадцятеро потенційних фермерів. А з часом на сезонних роботах планують залучити до пів сотні прикарпатців. Про це у передачі «Тема дня. Радіовимір» на «Суспільному Карпати» повідомив координатор проєкту «П’ядицькі культури» Михайло Івашків.

  «На початку плодоносіння, появи перших ягід плануємо до п’ятдесяти сезонних працівників залучати до збору врожаю. Лохина має різні терміни дозрівання. Бувають сорти ранньої, середньої, пізньої стиглості. Ми так організуємо технологічний процес, щоб залучити якомога більше людей до процесу, щоб вони не виїжджали, а працювали в Україні», – сказав Михайло Івашків.

  Проєкт «П’ядицькі культури», який передбачає вирощування лохини, за його словами, реалізується за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми «USAID DOBRE». Загальна вартість проєкту – 3 мільйони гривень.

  Нагадаємо, Село з Надвірнянщини буде частиною Франківської ОТГ

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!