У перші години пішов захищати Україну: у Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому Герою

 • В Івано-Франківську відкрили та освятили анотаційну дошку загиблому Герою Ігореві Ходаку.

  Пам’ятний знак відтепер зустрічатиме і проводжатиме учнів та вчителів ліцею №10, де навчався загиблий, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа.

  Після закінчення школи Ігор вирішив опанувати комп’ютерне програмування. Успішно працював в ІТ-компанії.

  За словами міського голови, він міг не йти на війну, адже мав безліч вагомих причин, щоби його не призвали. Утім у перші ж години 24 лютого минулого року, не вагаючись, пішов захищати Україну.

  “Настало 24 лютого і він пішов на війну, сказав, що у нього година на збори, і пішов. Ми його навіть не могли зупинити. Це був його свідомий вибір”, – розповів син загиблого Ігоря Ходака Олександр Ходак.

  До війни Ігор працював і системним адміністратором, і програмістом, тому вже в зоні бойових дій франківець був надзвичайно корисним у налагодженні зв’язку між військовими. Часто доводилось працювати під обстрілами, Ігор приїздив “на нуль” відновлювати хлопцям зв’язок. Після одного з таких завдань разом з побратимами Сергієм Батюком і Максимом Руденком підірвалися на міні. У загиблого залишились син Олександр та донька Софійка.

  “Сьогодні, вшановуючи пам’ять з нагоди відкриття анотаційної дошки моєму Ігорю, відчуваю біль і відчуваю, як розривається серце. Як не стало мого коханого, найкращого друга, хорошого батька, друга, побратима. Дякую всім, дякую пану меру, школі, всім нашим знайомим”, – звернулась до всіх присутніх дружина загиблого Ігоря Ходака Євгенія Ходак.

 • У нього було безліч планів. Загиблий Ігор Ходак мріяв разом із сім’єю подорожувати світом. Хотів добудувати будинок та гідно виховувати дітей.

  “Він міг сказати: «Я айтішник, я ніколи не тримав в руках зброю», але він так не сказав. Інколи герої – це прості люди, оті, як ми тут стоїмо, не завжди ті, котрі багато говорять. Я хочу, щоби кожен з нас мав пам’ять і про тих, що загинули, і пам’ятаймо, і молімося за тих, хто в полоні, щоби вони повернулися”, – звернулась народна депутатка України Оксана Савчук.

  До теми: У Франківську відкрили пам’ятну дошку старшому лейтенанту Олегу Вязовченку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!