У франківській поліції кажуть, що не просили у Марцінківа автобус для ромів

Сьогодні, 23 квітня, відбулась онлайн-нарада в Івано-Франківській облдержадміністрації.

Окрім питань щодо коронавірусу зачепили також тему виселення осіб ромської національності з Івано-Франківська.

Сьогодні зранку мер Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував ситуацію і зазначив, що поліція сама попросила надати транспорт, аби доправити ромів додому.

Заступник начальника головного управління Нацполіції в області Роман Пицків підтвердив, що за цим фактом справді відкрите кримінальне провадження. 

“22 квітня під час моніторингу соціальних мереж виявили заклики міського голови щодо примусового виселення за територію області осіб ромської національності. Поліція відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці у цьому участі не приймали. Слова мера коментувати не входить до моєї компетенції. Навіть не маю такого бажання. Це посадова особа і кожен посадовець має контролювати те, що він говорить“, – зазначив Пицків. 

Нагадаємо, днями Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності з міста в Закарпатську область.

Дії мера вже прокоментувала Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, яка опікуються захистом прав ромської меншини в України, а також Посольство Сполучених Штатів. 

Згодом Арсен Аваков повідомив, що за фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську Нацполіція розпочала кримінальне провадження за ст. 161 ККУ.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!