У Польщі розпочалися курси з передачі ЗСУ пошукових собак для розмінування

 • Це вівчарки, зокрема бельгійські малінуа.

  У Новому Сончі (південь Польщі) у навчальному підрозділі Прикордонної служби РП в четвер, 26 жовтня, розпочалися курси за програмою ЄС з передачі кінологам ЗСУ пошукових собак. Вони надалі використовуватимуться для розмінування деокупованих територій України.

  Про це в коментарі кореспондентові “Укрінформу” розповів начальник кінологічної служби Сил підтримки ЗСУ полковник Петро Бружина.

  “Важливість цього заходу є очевидною. Собаки, підготовлені в країнах ЄС, є дуже ефективними в роботі. Загалом в межах цього курсу буде передано дев’ять собак”, – заявив Бружина.

  За словами Бружини, в четвер в Новому Сончі відбувається передача українським кінологам собак, а з п’ятниці розпочинається процес злагодження, тобто звикання собак до своїх нових опікунів. Цей курс триватиме два тижні.

  Начальник кінологічної служби Збройних сил України повідомив, що донині кінологічна служба ЗСУ за програмою ЄС вже отримала дев’ять собак. Загалом же Євросоюз в її межах має передати Україні 50 навчених собак-саперів. Вони передаватимуться не лише ЗСУ, а й усім силам безпеки й оборони України.

  Бружина зауважив, що наявність більшої кількості навчених собак-саперів, якісна підготовка яких до мінно-розшукових робіт триває щонайменше рік, допомагає швидше розміновувати визволені території України.

 • “Чим більше собак ми матимемо, тим швидше ми розміновуватимемо визволені території України”, – констатував Бружина.

  Після завершення навчального курсу та здачі відповідних іспитів 9 листопада відбудеться урочиста церемонія передачі пошукових собак та спеціального обладнання представникам Збройних сил України.

  Читайте також: 23-річний військовий із ЗСУ дві з половиною години розміновував кішку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!