У Польщі викрили шпигунську мережу, яка поширювала проросійську пропаганду щодо України та ЄС

 • Під час операції ABW вилучили 48 500 євро і 36 000 доларів. Також, окрім обшуків, відбулися перші допити осіб, які проходять у справі.

  Польські правоохоронці викрили шпигунську мережу, яка займалась організацією проросійських ініціатив та медіакампаній у країнах ЄС проти держав та органів Євросоюзу, а також проти України. Про це пише УНН з посиланням на PAP.

  Зазначається, що агентство внутрішньої безпеки (ABW) провело обшуки у Варшаві та Тихах у рамках розслідування шпигунської діяльності на користь РФ.

  Зазначається, що операція стала результатом міжнародної співпраці агентства з низкою європейських служб, зокрема скоординованої з партнерами з Чеської Республіки.

  “У результаті було задокументовано діяльність, спрямовану на організацію проросійських ініціатив та медіакампаній у країнах ЄС. Метою була реалізація зовнішньополітичних цілей Кремля, зокрема послаблення позицій Республіки Польща на міжнародній арені, дискредитація України та іміджу органів ЄС”, – заявив речник міністра-координатора спецслужб Яцек Добжинський.

 • Попередньо для цього був запущений, серед іншого, міжнародний вебсайт voice-of-europe.eu, на якому публікували статті, заяви, коментарі або інтерв’ю з упередженим, проросійським підтекстом.

  До теми: Москва посилить риторику про “терористичні загрози”, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!