У Польщі знову сплюндрували пам’ятник українським повстанцям (ФОТО)

 • На кладовищі у селі Фредрополь Підкарпатського воєводства Республіки Польща, невідомі знищили пам’ятний хрест, на якому висить табличка з прізвищами членів підпілля з цього села, пише “Наше Слово.

  На хресті фарбою написали з помилками нецензурні вислови польською мовою: «Jbac UPA» «Mordercy kobiet i dzieci», «Stefan Bandera dziwka» тощо. Також замалювали таблицю з прізвищами повстанців. Як зазначають діячі Об’єднання українців у Польщі (ОУП) з Перемишля, помітно, що хтось пробував її зірвати:

  “На мою думку, це не лише хрест. Це могила. Там поховані мешканці села, які були у підпіллі», – говорить Марія Туцька, голова перемиського відділу ОУП.

  Руйнування виявили колишні мешканці села, які 5 травня, у Томину неділю, поїхали на кладовище. Об’єднання українців у Польщі хоче подати заяву до прокуратури у цій справі.

  Варто зазначити, що це не перший такий інцидент на цьому цвинтарі. У листопаді минулого року невідомі знищили тут дві українські могили. Тоді пошкодження також виявили колишні жителі села, які приїхали 1 листопада поставити лампадки на могилах близьких. Ці два пам’ятники після знищення вже відновили.

  Читайте також: Таксиста підозрюють у спробі вбивства українця у Польщі

 •  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!