У понад 5 000 українських дитсадків протипожежні системи є несправними або взагалі відсутні

 • В Україні на 15,7 тисячах об’єктів не обслуговуються, несправні або відсутні системи протипожежного захисту, з них 5,5 тисяч об’єктів – це заклади дошкільної освіти, передає УНН.

  Про це у Facebook написав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук:

  “На початку грудня дав доручення перевірити всі соціально важливі об’єкти в країні на дотримання вимог пожежної безпеки. З того часу перевірили майже 18 тисяч об’єктів. Ситуація критична — на 15,7 тис об’єктах не обслуговуються, несправні або взагалі відсутні автоматичні системи протипожежного захисту. Вдумайтесь в цифри: з цих 15,7 тис об’єктів — 5,5 тис закладів дошкільної освіти, 6,8 тис шкіл, майже 1 тис закладів охорони здоров’я”, — написав Гончарук.

  За його словами, до адміністративної відповідальності притягнуто понад 17 тисяч керівників та відповідальних осіб:

  Зараз штрафи за порушення вимог пожежної безпеки становлять від 8,5 до 119 грн для громадян, а для посадових осіб — від 34 до 170 гривень. Такого „покарання“ недостатньо. На сьогоднішньому засіданні ми ініціювали законопроєкт щодо підвищення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки”, — зазначив Гончарук.

  Також він написав, що підвищення штрафів буде недостатньо. Уряд пропрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів у державному та місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки. Вони будуть спрямовані на те, щоби знизити ризик пожеж в громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров‘я тощо.

 • Читайте також. Фальсифіковане масло з Прикарпаття постачатимуть в садочки Чернівців.

  Фото – ілюстративне.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!