У Португалії живе найстаріший пес в історії

 • Книга рекордів Гіннеса визнала 30-річного португальського собаку найстарішим у світі.

  Бобі – чистокровний Рафейро ду Алентежу – порода, яка має середню тривалість життя від 12 до 14 років, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на BBC.

  Раніше найстарішою була австралійка Блюї, яка померла 1939 року у віці 29 років і 5 місяців.

  1 лютого Бобі було 30 років і 226 днів, і, як кажуть, він почувається добре для свого віку. Книга рекордів Гіннесса підтвердила цей вік урядовою базою даних домашніх тварин Португалії, якою керує Національна спілка ветеринарів.

  Він народився разом із трьома братами і сестрами у флігелі будинку родини Коста у селі Конкейруш на західному узбережжі Португалії і прожив з цією родиною все життя. Леонель і його брати тримали собаку в таємниці від своїх батьків, доки його зрештою не виявили. Він став членом сім’ї, якого годують зі стола.

  “Між кормом для тварин і справжнім шматком м’яса Бобі, не вагаючись, вибирає друге”, – сказав Коста, який завжди замочує їжу у воді, щоб видалити більшу частину приправ.

  Бобі налякав господарів у 2018 році, коли він раптово знепритомнів через утруднене дихання, його довелось госпіталізувати. Але крім цього випадку, каже Коста, Бобі мав спокійне життя, і секрет його довголіття напевно полягає у “мирному середовищі”, припускає господар пса.

  Можливо, це також і гени – мати Бобі дожила до 18 років.

 • Однак роки все ж таки беруть своє, Бобі важко ходити, його зір погіршується. Коста каже, що Бобі є “останнім із довгого покоління тварин” у їхній родині, і називає його “унікальним собакою”.

  Визнання Бобі найстарішим собакою в історії сталося лише через два тижні після того, як Книга рекордів Гіннеса надала цей титул іншому псу, 23-річному чихуахуа Спайку.

  Гіннесс вже оновив свої рекорди і оголосив Бобі одразу і найстарішим живим собакою і найстарішим собакою в історії.

  До теми: Вийшла перша серія мультсеріалу “Пес Патрон”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!