У прикарпатському селі створили добровільну пожежну дружину

За словам голови Хриплинської сільської ради Романа Соколика, її створення стало можливим завдяки існуючій обласній програмі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, в якій вони стали переможцями. Також долучилася міська влада, виділивши певні кошти та бюджетні гроші сільської ради.

Так, приклавши спільні зусилля, вдалося втілити ідею в життя.  А поштовхом  для неї став проект Фонду Ганса Зайделя в Україні «Сприяння розвитку державного управління та місцевого самоврядування», значне місце  якого було відведене створенню і розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області. Саме в рамках цього проекту в Хриплині був проведений майстер-клас, після якого  і місцева влада, і мешканці населеного пункту задумалися над створенням такої добровільної пожежної дружини у своєму селі. Повну підтримку та розуміння вони знайшли і в управлінні ДСНС в області, повідомили у прес-службі ІФ ОДА.

На сьогодні придбано  тракторний причіп цистерновий, пожежний реманент, інше обладнання (генератор, бензопилу, болгарку). Зголосилися добровольці, свідомі мешканці села, яких очолив приватний підприємець Сергій Присяжнюк. Здійснюється цілодобове чергування у телефонному режимі, члени добровільної пожежної дружини вже  відкачували воду з криниць та підвалів мешканців  села, проводили обрізку дерев. На їхню думку, найбільша проблема в селі – це пожежі сухої трави та сміття,  яких  минулого року  було 16 з 18 пожеж. Адже довкола багато необробленої землі, також на території села розташоване  велике  садово-городнє господарство. Зупинятися на досягнутому ніхто не збирається. Ініціативний сільський голова  робить все можливе, щоб закупити  інше  обладнання і розпочати будівництво приміщення для добровільної пожежної дружини, в якому, зокрема, буде розташований гараж та кімната для чергувань. Адже  важливість безпеки мешканців села, захист їхнього життя та здоров’я усвідомлюють всі – і представники органів місцевого самоврядування, і мешканці села.

Нагадаємо, В івано-франківських школах немає пожежної сигналізації

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!