У ресторани тільки вакцинованим – Марцінків про обмеження в “червоній зоні”

 • В Україні стрімко зростає захворюваність на ковід, в Івано-Франківську теж.

  Про це на своїй сторінці у соціальній мережі написав міський голова Руслан Марцінків.

  Як зазначає мер, за 2020 рік 239 людей померли від коронавірусу. І лише за 9 місяців цього року померло 343 людей.

  “І це ще до «Дельти». Зараз ситуацію контролюємо. Але за динамікою вже можемо передбачити, що пік захворюваності припаде на кінець жовтня – початок листопада. З вересня бачимо стрімке зростання захворюваності. Наповненість наших лікарень зараз – 70%. Вони працюють на повні можливості”, – пише Марцінків.

  Руслан Марцінків акцентує на тому, що вже йде мова, щоб відкривати для ковідних хворих додаткові відділення.

  “З усіх пацієнтів, яких госпіталізували, лише 2% вакциновані. Але їх форми захворюваності не такі важкі – вони не киснезалежні. Але третя хвиля захворюваності розгортається швидко і потребує набагато більше кисню.  Тому нагадаю, що вакцинація – це основний спосіб профілактики коронавірусної хвороби та її важких форм”, – нагадує мер.

  Сьогодні вакцини «Астразенека», «Коронавак» і «Пфайзер» доступні у всіх наших центрах вакцинації в достатній кількості. І для першої, і для другої доз.

  “З такими умовами «червона зона» не за горами. Якщо ж ми туди потрапимо, чинності набудуть нові обмеження, які тепер відштовхуватимуться від кількості вакцинованих людей. Наприклад, для того, щоб заклад харчування працював у «червоній зоні», треба буде, щоб він мав 100% вакцинованих працівників і 100% вакцинованих відвідувачів”, – йдеться в дописі.

  За словами Марцінківа, швидше за все, якщо область потрапить у “червону зону”, заклади харчування будуть доступні тільки для людей із зеленим паспортом вакцинації (тобто і працівник і відвідувач має отримати дві дози вакцини).

  Нагадаємо, в Україні зафіксували 9 666 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 234

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!