У робочу групу з питань бюджету участі запрошують небайдужих франківців

В Івано-Франківську завершилась робота над положенням про бюджет участі. Ініціативна група з активістів та посадовців міської ради провела кілька зустрічей, в тому числі з учасниками минулорічних заходів бюджету участі, запустила онлайн-голосування та проаналізувала його результати.

Результатом їх роботи стала розробка проекту положення про бюджет участі в Івано-Франківську, яке 12 лютого без обговорень затвердили на сесії міської ради.

Тепер одним із ключових завдань є створення робочої групи з питань бюджету участі. Вона займатиметься всіма питаннями і проблемами, які виникатимуть в процесі подання проектів і голосування за них.

Завданнями робочої групи є визначення тривалості етапів у рамках циклу бюджету участі, розгляд поданих проектів, стеження за дотриманням правил під час організації подання проектів та голосування, здійснення моніторингу за ходом голосування та за реалізацією проектів, проведення оцінки процедури бюджету участі за підсумками кожного року, розгляд та вирішення питань, що виникають на кожному з етапів бюджету участі, розгляд звітів про реалізацію кожного циклу бюджету участі, проведення оцінки за результатами реалізації проектів та підготовка пропозицій щодо вдосконалення в майбутньому.

Робоча група розглядає всі пропозиції, зауваження, скарги, які подані на будь-якому з етапів бюджету участі. Порядок подання і розгляду пропозицій, зауважень, скарг визначається регламентом, що затверджується розпорядженням міського голови Івано-Франківська. У разі виявлення порушень на будь-якому з етапів бюджету участі робоча група проводить засідання.

Робоча група формується з мешканців міста, представників громадських організацій, депутатів міської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, інших зацікавлених осіб – разом 15 осіб. З цієї кількості повинно бути не більше 50% чиновників з міської ради, всі інші учасники мають бути залучені від громадськості. У зв’язку з цим небайдужих франківців, активістів та просто всіх охочих запрошують долучатися до робочої групи. У разі надлишку пропозицій буде проводитися жеребкування.

Інформування про діяльність робочої групи буде здійснюватись на сайті бюджету участі, на офіційному сайті виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, в мережі «Фейсбук».

Голова робочої групи обиратиметься на першому засіданні шляхом відкритого голосування у порядку, передбаченому регламентом. А секретарем стане посадова особа міської ради, відповідальна за координацію діяльності щодо бюджету участі.

Персональний склад робочої групи затверджується строком на три роки. Учасники робочої групи можуть бути авторами проектів бюджету участі, але в разі розгляду рішень щодо проектів, авторами яких є учасники робочої групи, вони не беруть участі у голосуванні.

 

Мешканці, які бажають долучитися до роботи робочої групи з питань бюджету участі в місті Івано-Франківську, мають заповнити анкету за посиланням – bit.ly/wg_bu.

Стаття підготовлена в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!