У Рогатині відновлять історико-краєзнавчий музей “Опілля”

 • У Рогатині активісти, небайдужі громадяни і міська рада спільно працюють над відновленням музею “Опілля”. Його планують облаштувати у будівлі Будинкоуправління по вул. Галицька, 52, повідомляє “Рогатка”.

  Вчора, 14 січня, на засіданні координаційної ради з цього питання у мерії обговорили першочергові кроки. Заступник міського голови Микола Шинкар наголосив, що міськрада виділила кошти і займеться господарською частиною робіт, а тому запропонував присутнім визначитись із концепцією закладу, у якій формі він функціонуватиме, як необхідно перепланувати приміщення.

  Завідувач музейного комплексу м. Рогатин Тетяна Петрів пояснила, про що потрібно подбати у новій установі та що саме залежить від її назви. Відтак присутні погодились із пропозицією назвати музей регіональним історико-краєзнавчим, засновником якого є громада міста Рогатина в особі міської ради.

  DSC_5337-1-880x440

  Як зауважив старший науковий співробітник філії Музею мистецтв Прикарпаття Степан Пушкар, при плануванні приміщень закладу необхідно передбачити кімнати для фондосховища та виставкового залу. А заступник директора Рогатинської гімназії Ярема Зварчук, запропонував використовувати у музеї сучасні медіатехнології, щоб зробити його цікавим для молоді.

  Голова РГО “Опілля” Олег Бойкевич розповів, що громадська організація тривалий час добивались відродження музею й готова передати у відновлений заклад близько 500 експонатів.

  Краєзнавець Михайло Воробець акцентував увагу на визначних постатях Рогатинщини, життєвий і творчий шлях яких необхідно висвітлити у музеї. Він підкреслив, що про кожного з них має оригінали документів, особистих речей, фото, а загалом в архіві Михайла Васильовича понад 1000 унікальних світлин, які він готовий передати музею “Опілля”.

 • Обговоривши організаційні питання, голова постійної комісії міськради з питань гуманітарної сфери Христина Звіришин, котра вела засідання координаційної ради, запропонувала провести наступну зустріч 16 лютого. До цього часу дизайнери розроблять віртуальний макет музею, на основі якого відбудуться подальші роботи по відновленню закладу.

  Нагадаємо, що на Прикарпатті шкільний музей визнали переможцем обласного огляду-конкурсу.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!