У серпні на Франківщині троє людей захворіли на лептоспіроз


  • Це жителі Калуського, Івано-Франківського та Косівського районів.

    На сьогодні пацієнти з Івано-Франківського та Косівського районів перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Івано-Франківської області. Епідрозслідування випадків триває, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб
     
    За 7 місяців 2023 року на Прикарпатті захворіло на лептоспіроз 5 осіб, які проживають в Івано-Франківському районі (Галицька та Загвіздянська ТГ) та Калуському районі (Долинська ТГ).
     
    За аналогічний період 2022 року було виявлено 3 випадки захворювання. Захворюваність зросла на 66,7%.
     
    Івано-Франківська область є територією, де сформувалися стійкі природні, антропургічні та змішані осередки лептоспірозу. Щорічно рівень захворюваності на лептоспіроз в області майже в 2 рази вищий, ніж в середньому по Україні.
     
    Лептоспіроз – гостра інфекційна природно-осередкова хвороба з групи бактеріальних зоонозів, що спричиняється різними видами лептоспір.
     
    Протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації та погіршення прогнозу.
     
    Джерелом збудника інфекції є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні гризуни), сільськогосподарські та промислові тварини, які виділяють лептоспіри з організму в навколишнє середовище з сечею та фекаліями.
     
    Зараження людей відбувається при вживанні контамінованої води та їжі, під час купання у закритих водоймах, при догляді за хворими тваринами, при випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри.
     
    Успіх лікування захворювання залежить від раннього звернення за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов’язковою.
     
     

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!