У соцмережах розкритикували статті про футбол, створені за допомогою ШІ: видавництво зупинило експеримент

  • Читачі виявили у статтях помилки.

    Американський видавець преси Gannett призупинив експеримент зі штучним інтелектом після невдалих спортивних статей для старшокласників. Про це повідомляє видання CNN, передає Суспільне Культура.

    Кілька спортивних репортажів, створених за допомогою інструмента штучного інтелекту LedeAI та опублікованих газетою Columbus Dispatch на початку серпня, стали вірусними в соціальних мережах цього тижня і отримали багато негативних коментарів щодо їх якості.

    Один з таких репортажів починався так: “Крістіан Вортінгтон [[WINNING_TEAM_MASCOT]] переміг Вестервіль Норт [[LOSING_TEAM_MASCOT]] з рахунком 2-1 у футбольному матчі у суботу”.

    У соцмережах висміювали ці публікації за брак ключових деталей, використання дивної мови, повтори, і загалом звучали так, ніби їх написав комп’ютер, який нічого не тямить у спорті.

    Експеримент призупинили

    CNN виявило, що публікації, написані LedeAI, також з’являлися в кількох інших виданнях Gannett, зокрема в Louisville Courrier Journal, AZ Central, Florida Today і Milwaukee Journal Sentinel.

    Gannett призупинив експеримент з LedeAI в усіх виданнях, які використовували сервіс, згідно з повідомленням компанії. Неякісні публікації відредагували та додали примітку: “Цю історію, згенеровану ШІ, оновлено”.

    Генеральний директор LedeAI Джей Оллред висловив жаль, що статті, підготовлені для газет Gannett, “містили деякі помилки, небажані повторення та/або незручні формулювання”, додавши, що компанія “негайно розпочала цілодобові зусилля з виправлення проблем і внесла відповідні зміни”.

  • “У звітах, які ми готували, були проблеми, і відгуки, які ми отримували, були обґрунтованими”, — сказав Оллред у заяві для CNN.

    Але він додав:

    “Ми вважаємо, що автоматизація контенту є частиною майбутнього місцевих редакцій… Наш сервіс надає читачам і громадам інформацію, якої вони не мали б в іншому випадку, і звільняє репортерів і редакторів для справжньої журналістики, яка впливає на життя громад, яким вони служать”.

    Читайте також: В Україні видали книгу, написану штучним інтелектом

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!