У квітні в США ухвалили закон про потенційну заборону TikTok.
Френк Маккорт заявив, що планує створити консорціум для участі в тендері на придбання американського бізнесу платформи TikTok.
Але видання налаштоване скептично:
“Колишній власник бейсбольної команди Los Angeles Dodgers і виконавчий директор інвестиційної компанії McCourt Global є малоймовірним претендентом. Американські активи TikTok аналітики Bloomberg Intelligence оцінюють у 35–40 мільярдів доларів”.
Водночас сам Маккорт заявив, що занадто рано говорити про те, яку ціну отримає TikTok і чи буде він проданий взагалі.
Він також додав, що його не цікавить алгоритм, що лежить в основі застосунку:
“Нас цікавить альтернативна мережа, де люди володіють своїми даними і контролюють їх, як і свою ідентичність”.
“Мета полягає в тому, щоб перевести TikTok на протокол з відкритим вихідним кодом. І дати американським користувачам більше контролю над своєю інформацією”.
Ймовірна заборона TikTok у США
Ще у 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.
У грудні того ж року двопартійна група сенаторів представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов’язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.
У квітні 2024 року Байден підписав закон, який має змусити ByteDance, китайську материнську компанію TikTok, продати застосунок в США або його заборонять на території країни.
Натомість у ByteDance заявили, що не розглядають продаж застосунку в принципі. І вже подали позов до федерального суду, щоб заблокувати закон про потенційну заборону.
Компанія стверджує, що законопроєкт “не зовсім чітко описує TikTok як загрозу національній безпеці”. У позові стверджують, що закон порушує Конституцію США. Зокрема Першу поправку щодо захисту свободи слова.
У позові йдеться, що “продаж просто неможливий: ні комерційно, ні технологічно, ні юридично. Немає сумнівів: закон змусить заборонити до 19 січня 2025 року, змусивши замовкнути 170 млн американців. які використовують платформу для спілкування способами, які неможливо відтворити в іншому місці”.
До теми: Музика в TIkTok повернеться — Universal Music уклала нову ліцензійну угоду