У Старобогородчанській ОТГ похвалилися досягненнями (фоторепортаж)

Сьогодні, 5 вересня, представники утвореної близько двох років тому Старобогородчанської ОТГ розповіли, чого досягли за цей час.

Громада належить до першопрохідців, які стали на шлях добровільного об’єднання. ОТГ налічує понад 6 тисяч мешканців із п’яти сіл – Старі Богородчани, Скобичівка, Гринівка, Лисівка та Нивочин. Площа території становить майже 8 тисяч гектарів, а відстань від адміністративного центру до найвіддаленішого села Лисівка – 15 кілометрів.

Голова Старобогородчанської громади Ярослав Здерка переконаний: йдучи таким шляхом, ОТГ отримала фінансову самостійнсть. Бюджет громади наразі становить понад 24 мільйони гривень – в основному це субвенції, але 6 млн – власні надходження. У 2017 бюджетному році є тенденція до перевиконання бюджету.

За кошти субвенції вже вдалось зробити чимало. Було відкрито денний стаціонар амбулаторії сімейної медицини, проведено берегоукріплення в Нивочині, розпочато будівництво моста, ведуться капремонти будинків культури. Планується відкриття власного ЦНАПу. Закуплено твердопаливний котел для місцевої школи. Є сонячна електростанція, яка забезпечує чимало надходжень до бюджету – цього року з “панелей”, розміщених на шести шектарах, планують отримати близько 800 тисяч гривень податку. В громаді виділяються земельні ділянки для учасників АТО.

“У селі Скобичівка минулого року було збудовано 600 метрів дороги, у Старих Богородчанах – 1400 метрів. Цього року будівництво доріг ми продовжуємо, заливаємо бетон. Вивчаємо проблеми, але дороги непогано перезимували. Нас звинувачують, що ширина смуг всього 3 метри – але, на наше переконання, цього цілком достатньо. Інше діло, що дорогу потрібно підтримувати і ремонтувати – і ми будемо це робити”, – додав Ярослав Здерка.

Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, зазначив, що Старобогородчанська ОТГ може бути прикладом для всіх інших громад щодо організації життя та побудови власного майбутнього. За його словами, ця громада має серйозні перспективи розвитку.

Читайте також: Негода нас оминула, бо ми село Богородиці, – голова ОТГ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!