У Татарові покажуть роботи 20 найкращих художників Прикарпаття

 • 10 лютого у Татарові відкриється масштабна виставка художників західної України “Чеч”. Відомий івано-франківський мистецтвознавець, куратор та директор Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська Анатолій Звіжинський зібрав у цьому проекті сучасних художників, яких варто побачити. “Чеч (Потік). Індивідуальні артикуляції” буде експонуватись в арт-просторі Zenko Foundation, у готельному комплексі “Коруна”, до 1 квітня. Вхід вільний.

  chech_afisha_web

  Ідея проекту — показати індивідуальні мистецькі практики провідних художників Івано-Франківщини. “Актуальні художні пошуки та експерименти у Франківську, що тривають майже тридцять років, мало відомі поза межами міста, — зазначає куратор проекту “Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції” Анатолій Звіжинський. — Нинішня виставка має показати індивідуальні мистецькі практики, створити певну експозиційну пропозицію, відібравши найвагоміше, найхарактерніше для кожного з авторів, щоб наочно побачити різноманітність їхніх світів”, пише Chernozem.info.

  synchrodogs_selfie_1200

  Серед учасників проекту різні покоління івано-франківських митців — майже 20 авторів і авторських колективів. Співставлення в одному просторі індивідуальних художніх світоглядів, не пов’язаних між собою «логікою смислу», творитиме пістряву і дещо фрагментарну, але правдиву картину художніх уподобань в окремо взятому регіоні. Чеч – сильний та яскравий Потік. В експозиції будуть представлені живопис, фото, інсталяції та відео-арт.

  glynska

  Виставкові проекти, що концентруються на регіональній мистецькій сцені, дають можливість детальніше придивитися до сучасного мистецтва регіону, самобутнього і цікавого. Що дуже важливо для вивчення українського сучасного мистецтва і культури в цілому, — зазначає засновник Zenko Foundation і Zenko Gallery Зенко Афтаназів. — А оскільки наш головний арт-простір розташований у Татарові, тож мистецькі дослідження ми починаємо з заходу України”.

  Куратор проекту: Анатолій Звіжинський, директор Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська.

 • Партнери проекту: Фонд культурних ініціатив ArtHuss, Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська, готель-курорт “Коруна”.

  Учасники виставки: Юрій Бакай, Юрій Боринець, Олег Воронко, Маріанна Глинська, Сергій Григорян, Микола Джичка, Мирослав Король, Ростислав Котерлін, Юрій Іздрик, Володимир Мулик, Сергій Петлюк, Ігор Перекліта, Євген Самборський, Вадим Харабарук, Олекса Фурдіяк, Ярослав Яновський, Мирослав Яремак, VJ group Cube, Synchrodogs

  14samborsky_avtoportret

  Про Zenko Gallery. Галерея заснована у 2016 році як підрозділ Zenko Foundation. Основні завдання галереї — виставкова діяльність, зосередженість на кураторських експозиційних проектах, а також представництво українського сучасного мистецтва на міжнародних арт-ярмарках і аукціонах.

  У 2016 році Zenko Gallery брала участь в арт-ярмарку Art16, Лондон, Великобратанія, де представляла роботи Назара Білика та Романа Мініна, а також у Kyiv Art Week, де демонструвала цифровий живопис Степана Рябченка. Дебютним виставковим проектом в Україні для Zenko Gallery стане експозиція куратора Анатолія Звіжинського “Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції”, що відкриється в лютому в Татарові. Другим проектом стане експозиція куратора Юлії Нужиної Love Contemporary, яка стартує 2 березня у Музеї історії Києва.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!