У Тлумацькій ОТГ оновлюють систему водопостачання

Забезпечення жителів Тлумацької об’єднаної територіальної громади якісними комунальними послугами є стратегічним завданням для керівництва ОТГ.

Про це розповів очільник міської ради Роман Круховський. Він відзначив, що у тергромаді впродовж останніх шести місяців здійснюється активна робота зі створення системи водопостачання й водовідведення.

Першим таким кроком, за його словами, стало утворення в ОТГ підприємства «Тлумачкомунсервіс», бо місцевий водоканал, котрий раніше знаходився на балансі районної ради та обслуговував абонентів, збанкрутував.

Вже після того, спільно із швейцарсько-українською програмою у громаді взялись за відновлення очисних споруд та за 1,5 млн гривень оновили насосну станцію, котра перекачує нечистоти.

«DESPRO профінансувало видатки на здійснення цих робіт. У результаті ми відновили діяльність насосної станції. Нам вдалось, зокрема, замінити на ній обладнання, здійснити ремонт приміщення: замінити вікна, двері, перекрити покрівлю станції. Минулого тижня разом із представниками DESPRO вже приступили до проєктних робіт, пов’язаних з реконструкцією очисних споруд міста», — сказав Круховський.

Паралельно здійснювались й роботи із забезпечення деякої частини міста доступом до води.

«З місцевого бюджету виділили 600 тисяч гривень для побудови водопроводу на правий берег Тлумача, оскільки проблема із водопостачанням там не вирішувалась десятиліттями. Втім, аби абоненти отримували воду до своїх помешкань, мусимо ще й завершити роботи із побудови самої мережі», — сказав Роман Круховський.

Як відзначив перший заступник міського голови Андрій Радовець, ще одним успішно реалізованим проєктом в громаді стало виконання робіт із заміни мереж водопостачання, котрі беруть свій початок із села Нижнів.

«Ми вже замінили майже 500 метрів металевих труб на нові – пластикові. Стара система була занадто зношеною, а на окремих ділянках часто виникали аварійні ситуації. Для здійснення реконструкції програма DESPRO виділила 1,4 млн гривень. У березні капітальний ремонт провідного водогону, який постачає воду, завершили», — підкреслив посадовець.

Читайте також: Через борги деякі водоканали на Прикарпатті під загрозою знеструмлення

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!