У трьох цехах за 45 днів: як Узин вирощує курчат-бройлерів (фото)

  • “Підприємницька” п’ятниця на чолі з Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим побувала на фермерському господарстві в Узині, де вирощують курей-бройлерів, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на “Оперативні новини”.

    Щоб пташенята виросли і не загинули у перші дні життя, важливо правильно доглядати за ними, забезпечуючи усіма необхідними речовинами. Власник господарства Володимир Гресько розповідає, що для збалансованого харчування курчат налагоджений процес. Крім зерна, курчата споживають спеціальні гранули з вітамінами та мінералами. Тож це не хімія, як кажуть в народі.

    Мікрокліматом, в якому знаходиться птиця, управляє комп’ютер. В курниках є спеціальні теплонагрівачі, які забезпечують необхідну температуру в приміщенні. Також для курчат налагоджена автоматична подача їжі та води. За здоров’ям птиці стежать лікарі. Адже при поганому догляді курчата хворітимуть та не виживатимуть, а це збиток для господарства.

    Допомагає годувати пташенят компанія «Агролайф корми», забезпечуючи сумішами.

    «Працюємо з цим господарством, допомагаємо вирощувати бройлерів. Ми продаємо премікс – це суміш вітамінів, мінералів та амінокислот. Є міф, що бройлерів годують хімією. Проте можу запевнити, що це безпечний продукт та вирощування бройлерів на таких господарствах безпечне», – розповідає пан Денис, заступник керівника по роботі з клієнтами компанії «Агролайф корми».

    На господарстві розміщені три цехи, в яких і вирощується птиця. Головний оператор пан Василь каже, що вирощують її протягом 45 днів.

    «Після цього часу здаємо на забій. Потім проходить чистка пташників, мийка, дезінфекція, щоб підготувати їх знову. Процес годівлі автоматизований, годівниці мають бути заповнені постійно. Оператор слідкує на комп’ютері за подачею корму та води. Основне, щоб в курнику було сухо», – розповідає пан Василь.

    Підприємство має налагоджену співпрацю з постійними клієнтами. Зокрема постачають птицю на Львівщину та Житомир.

    Староста Узинсько-Добровлянського округу Оксана Шалаута додає:

    «Великий плюс для села, що тут розмістилося фермерське господарство, адже відкрилися нові робочі місця. Тут працюють багато людей з Узина та з навколишніх сіл».

  • Як наголошує Руслан Марцінків, в теперішній час просто необхідно розвивати сільське господарство. Адже коли країна воює, важливо, щоб були продукти та харчі.

    «Ця ферма, як у більшості наших сіл, була занедбана. А тепер, завдяки підприємцю, сьогодні вона розвивається, птиця вирощується і продається, на господарстві працюють люди. Тому дуже важливо, щоб сільське господарство розвивалося в нашій Івано-Франківській громаді. Необхідно підтримувати місцевий бізнес. Купуйте франківське та допомагайте цим нашій економіці, бо таким чином ви збільшуєте кошти нашої громади», – зауважує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

    Також читайте: Футболка, шкарпетки і спіднє: у Франківську волонтери шиють одяг для ЗСУ.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!