У центрі Франківська люди вийшли на віче – хочуть захистити українську мову

Сьогодні, 5 липня, в Івано-Франківську відбулося віче за мову. На нього вийшли представники різних партій, організацій та жителі міста.

Люди стояли із плакатами “Я розмовляю українською”, “Без мови немає нації”, “Захистимо мову – збережемо Україну”, “Українська мова – це мова моїх батьків”. Франківці хочуть захистити рідну мову і не допустити перегляду мовного закону.

Житель міста Микола Семенів наголошує, зараз намагаються тиснути на українську мову. Але якщо є держава, то має бути і мова, те, що в Україні доводиться захищати рідну мову – це не нормально.

Студент Юрій Головчук додає, що він долучився до акції, бо хочеться довести – молоді не байдуже те, що зараз відбувається в Україні.

“Дивно, що зараз ми маємо збиратися, аби захищати мову”, – наголошує Головчук.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків надіється, що таку ініціативу підхоплять інші міста та скажуть рішуче “ні” перегляду закону про мову, бо вже є тривожні дзвінки.

“Ми розуміємо, що ворог підступний. Боротьба триває і на східному фронті, і на внутрішньому. І одна із складової боротьби – мова. Тривожно, коли президент України говорить, що треба переглядати закон про мову”, – наголошує Руслан Марцінків.

Учасників акції попросили дотримуватись карантинних вимог – тримати дистанцію та одягнути маски. Проте не всі люди послухалися

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!