У тур Україною вирушили “міцвомобілі”

 • У Дніпрі стартувала третя всеукраїнська експедиція міцвомобілів – проєкт пересувних синагог. Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у пресслужбі єврейської общини Дніпра:

  “На мою думку, дуже важливо, щоб проєкт «Міцвомобіль 5779» стартував саме в Дніпрі, отримавши духовну енергію від цієї чудової общини і від прекрасної «Менори»”, – заявив керівник проєкту рабин Мендл Вольф, син головного рабина Одеси і Півдня України Авраама Вольфа.

  За його словами, після Дніпра синагоги на колесах поїдуть містами Полтавської, Кіровоградської областей, а також по Донбасу, Придніпров’ю, Причорномор’ю і Приазов’ю.

  Крім того, наприкінці серпня міцвомобілі здійснять ще дві великі експедиції – одну по Буковині, Галичині та Волині, а другу – північними областями України. До слова, невдовзі до Івано-Франківська приїде проєкт “Рагу.лі”.

  Як наголосили у пресслужбі, у пересувній синагозі нададуть цілий спектр можливостей для духовного зростання і виконання заповідей – перш за все покладання тфілін, запалювання суботніх свічок і встановлення мезуз.

  Варто зазначити, що євреї протягом багатьох століть живуть поряд із нами, українцями. Та чи багато ми про них знаємо, а особливо про їхню історію на Галичині? На жаль, здебільшого наша уява про євреїв наповнена стереотипами, пересудами та здогадками. Для того, щоб знати про них більше, читайте наш матеріал: “З історії єврейської громади в Коломиї”.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!