У Варшаві проходить багатотисячний мітинг на підтримку Леха Валенси

 • У столиці Польщі тисячі людей вийшли підтримати еск-президента країни Леха Валенсу і виступити проти правлячої партії “Право і справедливість”. Повідомляє Європейська правда.

  Як повідомив у своєму Твіттері заступник мера Варшави Ярослав Южвяк, в акції беруть участь понад 55 тисяч осіб, і люди продовжують прибувати.

  e85ccde-1 f5781d5-2 ffa1e3f-3

  Учасники акції тримають прапори ЄС та Польщі. На транспарантах написані гасла на захист Леха Валенси.

  “Ми приїхали сюди боронити Леха Валенсу, польську історію, польську легенду… Ми разом захистимо Польщу перед злими людьми, захистимо її перед президентом Качинським”, – заявив Гжегож Схетина, лідер опозиційної “Громадянської платформи” і екс-глава МЗС Польщі.

  Зі сцени зачитали і лист самого Валенси: “Навіть в найгірших снах я не уявляв, що через роки після боротьби за свободу, репресій, ревізіонізму, арештів, удару по нас завдасть апарат демократичної держави”.

  Акція проходить у спокійній атмосфері. Зокрема, організатори закликали учасників не закривати обличчя і утриматися від використання піротехніки.

  Нагадаємо, серед документів, вилучених працівниками Інституту національної пам’яті Польщі та правоохоронцями в будинку генерала Чеслава Кіщака, було знайдено теку, підписану “Лех Валенса. Болєк”, що, на думку експертів, доводить співпрацю колишнього президента зі спецслужбами.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!