У Верховині зібрали утричі більше відпрацьованих батарейок, ніж минулоріч

 • 163 кілограми відпрацьованих батарейок зібрали упродовж року жителі Верховини. 15 червня їх відвезли на пункт прийому до Львова.

  Звідти батарейки доправлять на утилізацію у Польщу.

  Про це “Суспільному Карпати” розповіла ековолонтерка Яніна Лучейко.

  “Вартість утилізації цих батарейок – 10 122 гривень. Згідно з договором ці витрати зобов’язалася покрити Верховинська селищна рада в межах програми захисту довкілля”, — розповідає Лучейко.

  Батарейки збирали упродовж року і складали їх у п’ятилітрові банки. Загалом у Верховині використані батарейки почали збирати три роки тому. Першу партію на утилізацію відвезли у березні 2020 року. Тоді відвантажили 54 кілограми небезпечних відходів.

  “Гроші на утилізацію першої партії зібрали за рахунок внесків жителів, проводили різні майстер-класи для дітей. Тоді нашим завданням було залучити громадськість до обговорення проблеми утилізації батарейок як небезпечних відходів. А цього разу ми зібрали утричі більше батарейок і звернулися за допомогою до селищної ради. Нам повідомили, що гроші заклали у бюджет. Таким чином ми налагодили якісний діалог між громадою і місцевою владою. І це круто, бо тепер цим досвідом можна ділитися з іншими громадами”, — каже Яніна Лучейко.

 • До слова, ініціативу Верховини зі збору та утилізації батарейок підхопила і Ворохта. Як розповів “Суспільному Карпати” депутат Ворохтянської селищної ради Олег Молдавчук, у їхній громаді наразі теж активно збирають використані батарейки. Пункти збору організували у селищній раді, на пошті та у магазинах. У липні селищна рада виділить гроші на утилізацію, тож батарейки також доправлять до Львова.

  Читайте також: У Верховині активісти зібрали 200 кілограмів використаних батарейок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!