У Яремче учні та вчителі влаштували велопробіг у вишиванках

  • З нагоди Дня вишиванки учні та вчителі Яремчанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, одягнені у вишиті сорочки, влаштували велопробіг центральною вулицею міста. Повідомляє Регіональний часопис “Яремчанський вісник”.

    Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

    Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

    Нагадаємо, Франко у вишиванці, або Як в Івано-Франківську пам’ятники “одягали”.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!