У Європі з’явився новий дорожній знак

 • Донині знак існував лише у Франції.

  Дорожній знак у формі ромба збиватиме з пантелику навіть досвідчених водіїв. Однак за невиконання його вимог передбачено чималий штраф – 135 євро.

  Інформаційний знак з білим ромбом на синьому фоні вказує на смугу руху для спільного використання автомобілів.

  Позначена ромбом смуга руху здебільшого розташована ліворуч. Донині знак існував лише у Франції, тестувався з 2020 року у Ліоні, Греноблі та Страсбурзі. Ромб вказує (інколи супроводжується й додатковою пояснювальною стрілкою) на смугу для громадського транспорту, таксі, транспортних засобів, в салоні яких щонайменше дві людини, включаючи водія. Це і є спільне використання.

  Таким чином, комерційному чи комунальному транспорту, якщо така табличка над смугою активна, у тій частині дороги робити нічого. Якщо в салоні один водій, то йому також туди зась.

  Дозволено рух громадському транспорту, таксі та автомобілям «з дуже низьким рівнем викидів», тобто з наклейкою Crit’Air. Звісно, сюди варто віднести й електромобілі, якщо навіть там лише один водій.

  Мета знаку – уникнути перешкод під час обгону чи на виїздах, а також мотивувати людей більше користуватися електромобілями або громадським транспортом, щоб зменшити забруднення довкілля.

  Не всі європейці розуміли його значення. І водії, котрі виїхали на спеціальну смугу без перерахованих вище підстав, стають спонсором французької скарбниці.

  До теми: На Коломийщині затримали водія, який керував авто з підробленим VIN-номером

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!